پرسش‌های متداول

مسکن پلاس » پرسش‌های متداول
پرسش‌های متداول1401/1/9 12:11:14
چگونه در یک طرح مشارکت کنم؟1401/1/28 6:16:41

تلاش مسکن پلاس بر این است تا کاربران سایت در هر زمان و در هر مکانی بتوانند در طرح مورد علاقه خود سرمایه‌گذاری نمایند. طبق درستورالعمل زیر می‌توانید پس از ثبت نام در سایت در طرح مورد علاقه خود سرمایه‌گذاری نمایید:

(اطلاعات این بخش را در سوالات بعدی مفصل توضیح خواهیم داد.)

چگونه در سایت ثبت نام کنم؟1401/1/15 12:27:24

به روشی که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید می‌توانید ثبت نام و سپس در طرح موردنظر خود سرمایه‌گذاری نمایید:

هزینه‌ استفاده از خدمات مسکن پلاس چقدر است؟1401/1/9 11:25:43

برای سرمایه‌گذاران مسکن پلاس هیچ هزینه‌ای بابت سرمایه‌گذاری دریافت نمی‌کند اما چنانچه قصد تأمین مالی کسب و کارتان از طریق این پلتفرم را دارید 1 الی 4 درصد مبلغ جمع‌آوری شده در صورت موفقیت تأمین مالی به‌عنوان کارمزد دریافت می‌گردد.

همچنین مفتخر هستیم اعلام نماییم که جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خلاق تأمین مالی مسکن پلاس ویژه این شرکت‌ها با کارمزد حداکثر 2.5 درصد در سکوی مسکن پلاس صورت خواهد گرفت تا در جایگاه خود بتوانیم در کاهش ریسک این شرکت‌های نوپا و آینده‌ساز سهیم شویم.

مسکن پلاس چیست و چه کار می‌کند؟1400/10/7 15:41:47

مسکن پلاس سایتی هست که به کمک اون شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها پولی که لازم دارن رو از مردم جمع می‌کنن و مردم رو با خودشون در اون کار شریک می‌کنند. اجازه بدید با ارائه یک مثال کار مسکن پلاس رو بهتر متوجه بشیم:
فرض کنید یک شرکتی برای تولید در و پنجره نیاز داره ماده اولیه خریداری کنه تا ظرف مدت ۱۰ ماه تولیدش رو انجام بده و محصولش رو بفروش برسونه و برای این کار ۴ میلیارد تومان کمبود منابع مالی داره و پیش‌بینی کرده اگر این ۴ میلیارد تومن رو تهیه کنه می‌تونه ۵۰ درصد سود از این تولید کسب کنه.
این شرکت درخواستش رو به شرکت سپهربوم راد (مالک پلتفرم مسکن پلاس) ارائه می‌کنه و بعد از ارزیابی‌های شرکت سپهربوم راد روی این شرکت و تایید شدن اعتبار و توان مالی اون و دریافت ضمانت‌نامه‌های لازم، طرح در پلتفرم مسکن پلاس تعریف میشه و مردم می‌تونن با هر سرمایه‌ای در تولید اون محصول و سودش سهیم بشن.
البته ضمانت‌نامه‌هایی که از طرف سپهربوم راد دریافت میشه خیلی متنوع‌تر و ساده‌تر از اون‌هایی که بانک دریافت می‌کنه هست و سعی شده روند کار به سرعت جلو بره.

چه تضمینی برای پول سرمایه‌گذاران وجود دارد؟1400/10/7 15:40:56

طرح‌های قرار گرفته در این پلتفرم پیش از آغاز فرایند تأمین مالی توسط شرکت سپهربوم راد مورد ارزیابی و اعتبارسنجی‌های مختلف قرار می‌گیرند تا تنها شرکت‌های با پتانسیل سوددهی و رشد برای سرمایه‌گذاری در اختیار مردم قرار گیرند. اما با این حال برای اطمینان خاطر سرمایه‌گذاران، تضامینی از شرکت متقاضی سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های پژوهش و فناوری دریافت می‌گردد و تصویر آن در صفحه هر طرح قابل رؤیت است.

در تصویر بالا قسمتی که تضامین طرح قرار داده می‌شود مشخص گردیده است. توجه داشته باشید مسئولیت بازگشت سرمایه مشارکت‌کنندگان (یا هر میزان از سرمایه و سودی که تضمین شده) بر عهده شرکت سپهربوم راد می‌باشد و نیازی به مراجعه مشارکت‌کنندگان به شرکت سرمایه‌پذیر برای پیگیری حقوقشان نیست.

چرا افراد از پروژه‌ها حمایت می‌کنند؟1400/10/7 15:39:30

بعضی افراد از پروژه‌های دوستان‌شان حمایت می‌کنند. برخی به دنبال ادای مسئولیت اجتماعی خود هستند. بعضی تمایل دارند از آدم‌های مورد تحسینشان حمایت کنند و بسیاری باور دارند که مشارکت در یک پروژه بسیار فراتر از حمایت مالی آن‌ها است: کمک به ایجاد محصولات، کمک به ادامه حیات یک شرکت، کمک به رونق گرفتن اشتغال و اقتصاد کشور و خدمات و محتوایی که تنها با حمایت آن‌ها، وجود خواهند داشت و در کنار این موارد کسب سود با مشارکت واقعی در تولید.

آیا میزان حمایت من به صورت عمومی نمایش داده می‌شود؟1400/10/7 15:32:16

به‌صورت پیش‌فرض بله، اما با انتخاب گزینه “مرا جزو سرمایه‌گذاران این طرح نمایش نده” پیش از پرداخت، نام و نام خانوادگی شما با عنوان “محرمانه” در قسمت سرمایه‌گذاران طرح نمایش داده می‌شود.

آیا سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها بدون ریسک است؟1400/10/7 15:18:05

خیر، ریسک جزئی جدایی‌ناپذیر از هر فرصت سرمایه‌گذاری است و هیچ فرصتی برای سرمایه‌گذاری بدون ریسک نیست؛ حتی سرمایه‌گذاری در بانک (که ریسک‌هایی مانند ریسک تورم یا IP، ریسک ورشکستگی بانک و … دارد). طرح‌های مسکن پلاس نیز بسته به شرکت متقاضی سرمایه و محصولی که قرار است تولید نماید ریسک‌های مختلفی دارند. تلاش ما بر این است که ریسک هر طرح را ارزیابی و به اطلاع مشارکت‌کنندگان برسانیم و طرح‌های نامتوازن از لحاظ ریسک و بازدهی را در مسکن پلاس قرار ندهیم اما در نهایت این سرمایه‌گذاران هستند که تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند و ریسک مشارکت در طرح را می‌پذیرند.

برای حمایت از یک پروژه‌، چه اطلاعاتی را باید ارائه کنم؟1398/7/14 15:51:07

برای حمایت از پروژه‌ها لازم است که در مسکن پلاس ثبت نام کنید. برای ثبت نام، به نام و نام خانوادگی و ایمیل یا شماره موبایل نیاز خواهید داشت. این اطلاعات نزد مسکن پلاس محرمانه هستند و تنها برای ارتباط با شما مثل ارسال رسید حمایت از پروژه استفاده خواهند شد